O nas

Krótki zarys historyczny klubu

Nasz Klub powstał 24 czerwca 2014 r na mocy decyzji Starosty Powiatowego. Podstawowa ewidencja w jakiej zostaliśmy wpisani to Ewidencja Klubów Sportowych w Starostwie Powiatowym w Szamotułach pod pozycją 60 i nazwą Klub Kajakowy „Niezatapialni” z siedziba w Zielonejgórze Zakres naszego działania polega głównie na organizowaniu spływów kajakowych i promowanie dyscypliny sportowo – turystycznej jakim jest kajakarstwo.

Zielonagóra położona jest w Gminie Obrzycko przy korycie Warty na której cyklicznie organizujemy spływy. Perełką naszej miejscowości jest Przystań Rzeczna. W naszym dorobku są spływy takimi rzekami jak wspomniana Warta, Rurzyca, Drawa, Dobrzyca, Gwda, Piława, Wełna, Sama, Rega, Obra, Brda, Korytnica, Radew, Parsęta. Naszą cykliczna imprezą jest plenerowe „Szanty nad Wartą – Zakończenie wakacji” w ostatni weekend sierpnia.

W Klubie obecnie jest zarejestrowanych 86 członków z czego 56 czynnych . Nie ma ograniczeń tak wiec ilość cyklicznie wzrasta . Popularność klubu i naszych działań przyciąga nawet tych , którzy nie dysponując czasem decydują się na pojedyncze uczestnictwo.

 

W dniu 4 luty 2016 Uchwałą Zarządu nr 2/16 Klub został przyjęty w poczet członków Wielkopolskiego Związku Kajakowego w Poznaniu.

Decyzja Starosty Powiatowego

 

Statut klubu